Puchatek, nowy plakat luty 2018

Jakie korzyści płyną z prostych zajęć tanecznych?

psychologiczne – podczas tańca w naszym organizmie wytwarzane są endorfiny (zwane „hormonem szczęścia”), które stymulują pozytywną energię; zarówno taniec jak i specjalny zestaw ćwiczeń pobudzają koordynacje półkul mózgowych, usprawniają funkcje poznawcze i pamięć;

fizyczne – w tańcu pracują mięśnie nóg, brzucha czy ramion. Dzięki temu stają się one bardziej elastyczne i wzmacniają się. Poprawia się krążenie krwi w organizmie. Wydzielają się adrenalina i noradrenalina, które powodują, że czujemy się lepiej. Układ kostny u stawy stają się bardziej „naoliwione”, co zapobiega schorzeniom reumatycznym. Poza tym wzmacniamy kręgosłup i naturalnie pogłębiamy nasz oddech. Organizm pobiera więcej tlenu i szybciej się oczyszcza. Ruch zapobiega też osteoporozie, a przez poprawę ogólnej sprawności zapobiega upadkom. Badania densytometryczne wykazały, że po roku ćwiczeń masa kości może się zwiększyć o ponad 3%.

Co tańczymy?  

Tańce w kręgu lub w korowodach

wybieramy się w podróż po różnych zakątkach świata: tańce polskie, żydowskie, rumuńskie, bułgarskie, serbskie, greckie, macedońskie, hiszpańskie, portugalskie i inne.

Co trzeba mieć z sobą?  

wygodne ubranie, wygodne buty i wodę mineralną.