TEATR SENIORA

W projekcie „Twój czas, seniorze” zaplanowano dwa wyjścia na spektakle teatralne w ramach współpracy Akademii plus 50 i Białostockiego Teatru Lalek .

Bilety na przedstawienia każdy kupuje we własnym zakresie, okazując oczywiście Kartę Aktywnego Seniora (50 % zniżki).

Do teatru zapraszamy współmałżonków, krewnych i znajomych.

Spektakle odbędą się :

  • 20. października – „Puszczańskie opowieści”

Spotykamy się w BTL o godz. 17.00 i przed spektaklem zwiedzamy Piwnicę Lalek. Jest to magazyn udostępniany widzom, zawierający lalki, stroje, rekwizyty, które powstały na potrzeby przedstawień. Bardzo ciekawe! Przedstawienie rozpoczyna się o 18.00.

Tak napisano o nim na stronie BTL:

Puszczańskie opowieści to projekt muzyczny, który narodził się ze współpracy niezależnej grupy teatralnej Kooperacja Flug oraz Białostockiego Teatru Lalek. 

W swojej strukturze łączy on ze sobą formę koncertu z teatralnymi środkami wyrazu. Teksty piosenek zostały oparte o legendy i opowiadania spisane przez Waldemara Sieradzkiego – wieloletniego nadleśniczego Puszczy Białowieskiej oraz Puszczy Knyszyńskiej. Muzyka zaś, a w zasadzie jej fundamenty powstawały podczas nocnych jam sessions.

  • 18. listopada – „Nauka latania”

Przedstawienie rozpoczyna o godz. 17.00

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami.

Oto co napisano o przedstawieniu na stronie BTL:

Bohaterem „Nauki latania” jest mewa o nazwisku Jonathan Livingston Seagull. Poznajemy go w momencie, gdy cały swój czas i energię poświęca nauce latania. Ale nie chodzi tu o zwykłe latanie. Sam Jonathan bowiem nie jest podobny do innych mew – Jonathan chce więcej. Chce latać wyżej, szybciej, piękniej, osiągnąć coś, co dla przeciętnych mew jest niedostępne, Za swe marzenia przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę… Przepiękna poetycka opowieść o sile marzeń i drzemiącej w nas mocy ich spełniania. Filozoficzna opowieść o człowieku – jego wyborach i ich konsekwencjach, czy wreszcie o odwadze, aby zawsze być w zgodzie z samym sobą.