czytelnia_slow

Witajcie,
Wszystkich kochających książki, w tym białostockich seniorów, zapraszamy na spotkania CZYTELNI SŁÓW – KLUBU KOCHAJĄCYCH KSIĄŻKI.

Bardzo często zdarza się nam przeczytać książkę, wybrać jej ulubione fragmenty, a nawet wypisać skrupulatnie cytaty z najważniejszymi dla nas myślami i wskazówkami, które chcemy zapamiętać. Mamy wewnętrzną potrzebę porozmawiania o książce, często chcielibyśmy porównać nasze odczucia z wrażeniami innych osób ale… czasami brakuje takich osób w naszym otoczeniu lub po prostu nie ma okazji.

Ideą klubu kochających książki są cykliczne, comiesięczne spotkania ludzi kochających literaturę piękną i lubiących spędzać czas w miłym towarzystwie z filiżanką kawy lub kubkiem herbaty w ręku.

W klubie przewidujemy też czas na tzw. CZYTELNIĘ SŁÓW czyli po prostu wspólne głośne czytanie fragmentów książek przez uczestników spotkania oraz zaproszonych gości. W przyszłości planujemy także rozmowy z autorami i znawcami literatury oraz konkursy czytelnicze z nagrodami – oczywiście książkowymi.

Spotkania odbywać się będą w pierwszy piątek miesiąca. Ich inicjatorami są: Stowarzyszenie Szukamy Polski i Akademii plus 50 – we współpracy z Książnicą Podlaską i Radiem Białystok i kawiarnią „W starym kinie”.