srebro_nie_zloto_III_plus50

W 2015 roku Redakcja Seniora zainicjowała Konkurs Literacki SREBRO NIE ZŁOTO (na wiersz lub opowiadanie), który okazał się świetnym pomysłem dla tzw. „srebrnych” twórców” w wieku 50+. Efektem konkursu było nawiązanie współpracy z seniorami z regionu, a nawet z innych części Polski. Okazało się literatura i twórczość może seniorów łączyć a nawet jednoczyć. Warto się ośmielić i wyciągnąć swoje prace literackie z szuflady.

W 2016 r. edycja konkursu rozszerzyła swoją formułę. W III edycji, która właśnie ruszyła zapraszamy twórców wszystkich gatunków literackich – poezji i prozy, łącznie z bajkami, kartkami z pamiętnika, a nawet powieściami. Życie, codzienność, wspomnienia, miłość, a także troski … i wszystko co Wam w duszy gra może okazać się tematem prac konkursowych. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowe są dostępna na stronie: senior.bialystok.pl

Na niepublikowane dotąd prace konkursowe przesłane e-mailem czekamy do 6 października 2017 r. pod adresem: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com.

Prace oceniać będzie Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem Doroty Sokołowskiej z Polskiego Radia Białystok dziennikarki i autorki książek. Wyniki konkursu SREBRO NIE ZŁOTO zostaną ogłoszone 24 listopada 2017 o 13.00 w Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku.

Organizatorzy konkursu SREBRO NIE ZŁOTO 2017 III edycja to: Redakcja Senior Białystok, Stowarzyszenie Szukamy Polski Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Akademia plus 50 , Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku oraz Polskie Radio Białystok.

1 komentarz, RSS

  • MartaV


    09/06/2017 o 12:13

    Dzieki za interesujacy post, terez bede tu wpadac czesto :)