15 stycznia 2019 o godz. 17.00 Akademia Plus 50 zaprasza na pierwsze w nowym roku spotkanie w ramach „Czytelni Słów”. Jak zwykle do Kawiarni w Starym Kinie, przy ulicy Św. Rocha 23. Tym razem  by porozmawiać o książce zeszłorocznego laureata Nagrody Nike Marcina Wichy-grafika, rysownika, felietonisty, pisarza. Autora książek dla dorosłych i dzieci.

Tak o „Rzeczach, których nie wyrzuciłem” pisał w „Wyborczej” Michał Nogaś:

Choć życie uczy nas śmiertelności, są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Najtrudniejsze jest, jak się zdaje, odejście matki. A przecież potem trzeba jeszcze na zawsze zamknąć jej świat, uporządkować rzeczy, które pozostawiła, te łączniki z czasami naszego dzieciństwa i dojrzewania.

Niezwykle osobista opowieść Wichy to także historia przekazywania życiowych prawd i bezcennych lekcji przyzwoitości. To katalog słów najważniejszych, które w obecnych czasach znów domagają się użycia. To tekst uniwersalny, jeden z najpiękniejszych i najważniejszych opublikowanych w tym roku. Choćby dzięki takim zdaniom: „Powinien istnieć specjalny znak interpunkcyjny. Graficzny odpowiednik skurczu krtani”.

P.S. Za poczęstunek 15 stycznia zapłaci moja fundacja DOM. Dalej zobaczymy, pozdrawiam A.

Best regards
Anna Skorko
Fundacja DOM
ul. Upalna 1A lok.76
15-668 Białystok
Tel. / +48 609 091 239