Zajęcia prowadzi Ania Tarasik
Pilates-1

Pilates rehabilitacyjny składa się z ćwiczeń stabilizujących i mobilizujących kręgosłup, pomaga również przy niestabilności miednicy i niestabilnej łopatce.

U osób po 50 roku życia bardzo często występują niespecyficzne dolegliwości dolnego odcinka kręgosłupa. Niestety, wraz ze zmianą postawy ciała w układzie mięśni antagonistycznych pojawiają się często inne zmiany fizjologiczne, które stanowią otwartą drogę dla rozwoju patologii.

Technika ta jest odpowiednia dla każdego – podczas ćwiczeń nie wykonujemy gwałtownych ruchów i podskoków.

Lekcje pilates to przede wszystkim trening zrównoważony. Model ćwiczeń skoncentrowany jest w dużym stopniu na wyrównaniu napięcia mięśniowego, wzmocnienia osłabionych mięśni, które uległy sktóceniu na skutek nieprawidłowego funkcjonowania aparatu ruchu. Ukierunkowany trening może zapobiegać lub odwrócić dolegliwości bólowo-przeciążeniowe zlokalizowane w obrębie kręgosłupa. Niestety, z biegiem lat, głównie pod wpływem chorób, urazów oraz nieprawidłowych nawyków zachowań związanych z narzuconą przez cywilizację pozycję siedzącą, porażającym brakiem ruchu następuje problem lędźwiowo-miedniczy. W takich przypadkach pilates jest skuteczny ponieważ prowadzi do budowy mięśni globalnych.

Pilates-2