Zajęcia prowadzi Ania Tarasik
new_belly

Taniec orientalny (taniec arabski, raqs sharqi), powszechnie znany pod nazwą taniec brzucha, jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – rodzaj tańca wykonywanego głównie (ale nie wyłącznie) przez kobiety.

Belly Dance (Taniec Brzucha), jest jednym z najstarszych w historii świata, a przy tym uważa się go za najbardziej wymowny i wyrazisty taniec kobiecy. Ruchy mogą być energiczne, pełne temperamentu albo wprost przeciwnie – niezwykle delikatne i zmysłowe.

To subtelny sposób okazywania emocji, tajemniczy język bez słów.

Pomimo nazwy, właściwe ruchy brzucha nie są głównym elementem tego tańca. Bardzo istotne są też ruchy bioder, klatki piersiowej i rąk. Ważna jest koordynacja i umiejętność izolowania poszczególnych części ciała od siebie.

Ta forma aktywności przeznaczona jest dla kobiet, które w przyjemny sposób chcą zrzucić parę kilogramów. Na poziomie fizycznym taniec orientalny wzmacnia, ujędrnia i rozluźnia mięśnie stóp, łydek, ud, brzucha, bioder i mięśni grzbietu, a także poprawia pracę kręgosłupa i rozluźnia ciało. Nie mniej ważny jest też jego wpływ na psychikę. Pozwala się rozluźnić, pozbyć kompleksów, odkryć własną seksualność, wzbogaca duchowość i ma właściwości uzdrawiające.

W roku 2014 zespół New Belly wziął udział w programie Mam Talent. Panie zachwyciły publiczność swoim występem, który można obejrzeć na stronie internetowej programu (kliknij tutaj).

Piknik2014_1