Joga_2

Praktykowanie jogi uzdrawia ciało na poziomie fizycznym, bowiem oddziałuje na wszystkie układy organizmu człowieka, uelastycznia kręgosłup i cały ustny układ kostny, tonizuje mięśnie, pobudza działanie gruczołów i narządów wewnętrznych, zwiększa sprawność fizyczną oraz kontrolę nad ciałem i systemem nerwowym. Równocześnie ta forma ruchu wywiera głęboki wpływ na psychikę, uwalniając nas od napięcia, lęków oraz pomagając w utrzymaniu pewności siebie i pogody ducha.

Jedną z największych korzyści, jakie przynosi joga, jest pomoc w zwalczaniu negatywnych wpływów bólu, niesprawności i stresu na umysł i ciało.

Wraz z upływającym wiekiem sprawność ruchowa maleje. Często powstaje dyskomfort, którzy towarzyszy podczas chodzenia czy wykonywania najprostszych czynności. Ruch fizyczny jest zatem niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, gdyż zapewnia m.in. dostateczne odżywienie kości oraz powierzchni stawowych. Joga jest idealną formą ruchu dla seniorów, gdyż odpowiedni dobór asan może przyczynić się nie tylko do zmniejszenia bólu, ale również i do uelastycznienia i rozciągnięcia całego ciała.

Joga_1