Opiekunką artystyczną jest Halina Jędrzejczak - Pugliesi
grupa_WBREW_plus50_obrazekwyrozniajacy

Grupa teatralna WBREW powstała w 2013 r w ramach projektu „Centrum Seniora”. Jako pierwsze przygotowała przedstawienie pt. „Szopka z szopek”.

W 2014 r. grupa zrealizowała przedstawienie pt. „Bernarda” wg Federico Garcii Lorki. Z tym przedstawieniem grupa zakwalifikowała się w 2015 r. na VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”.

W listopadzie 2015 r. zespół brał udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru” w Piotrkowie Trybunalskim, na którym otrzymał nagrodę za przedstawienie „Bernarda”.

W 2015 r zrealizował w ramach projektu „Babcie w przedszkolu” przedstawienie dla dzieci pt. „Niektóre gałgaństwa Pchły Szachrajki” oparte na tekście wiersza Jana Brzechwy

W czerwcu 2016 r. zakończyła współpracę z grupą teatralną WBREW Ewa Jakubaszek.

Ewo,
serdeczne podziękowania za stworzenie grupy WBREW i za sukces, który dzięki Tobie grupa odniosła

– członkinie WBREW i Zarząd Akademii.

Od września 2016 r zajęcia grupy odbywają się w klubie Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Milenium” przy u. Mazowieckiej.

Nową opiekunką artystyczną i reżyserem jest pani Halina Jędrzejczak – Pugliesi. Pod jej kierownictwem grupa przygotowuje przedstawienie w oparciu o bajki siedemnastowiecznego francuskiego pisarza Jean de La Fontaine:
– Kozy,
– Starucha i służki,
– Rybak i mała rybka,
– Kotka przemieniona w kobietę
Opracowanie muzyczne Anna i Zbigniew Brzozowscy.

W dniu 22.02. 2017 r. grupa WBREW w klubie „Milenium” przedstawiła trzy bajki traktując ten występ jako próbę generalną. Premiera w kwietniu.

grupa_WBREW_plus50_1

3_bajki_plus50

3_bajki_plus50(8)