Zajęcia prowadzi Halina Wiszowata
Gimnastyka_korekcyjna_Wiszowata_1

Na zajęcia uczęszczają głównie osoby po 50 roku życia. Celem ćwiczeń prowadzonych przez Panią Halinę jest poprawienie wyglądu sylwetki, sprawności i kondycji fizycznej. Gimnastyka opóźnia następstwa jakie za sobą niosą kolejne mijające lata życia, a co za tym idzie poprawia ogólny stan zdrowia i pomaga w radzeniu sobie z niedogodnościami z racji wieku i przebytych chorób.

Ćwiczenia są różnorodne (rozciągające, oddechowe, izometryczne) z zaangażowaniem wszystkich stawów, mięśni i kręgosłupa. Nie można tu pominąć aspektu samopoczucia psychicznego. Gimnastyka poprawia humor, sprzyja dobremu nastrojowi, a miła i przyjazna atmosfera wprowadza w dobry klimat. Zawiązują się nowe znajomości i przyjaźnie. Często po zajęciach panie idą na przysłowiową kawę.

Zachęcamy wszystkich do aktywności fizycznej, róbmy coś dla siebie, poświęćmy sobie chociaż to minimum dziennie, a będzie nam się żyło zdrowiej i lepiej.

„Mam wielką satysfakcję z tego co robię i raduje się moje serce, kiedy słyszę, że mniej boli kręgosłup, że łatwiej wstaje się z łóżka czy z fotela, że uczestniczki chodzą wyprostowane ze ściągniętymi łopatkami i z wciągniętym brzuchem” – opowiada o swojej pasji prowadząca.

Gimnastyka_korekcyjna_Wiszowata_2