Zajęcia prowadzi Kornelia Święcka
Aqua_aerobic_3

Aerobic przeprowadzany w wodzie, to jedna z lepszych form aktywności proponowanych seniorom. Z zajęć na basenie mogą korzystać osoby, które wcześniej nie uprawiały sportu, mają problem z układem ruchu.

Trening w wodzie, to sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów oraz ogólny relaks.

Aqua Aerobic są to zajęcia ogólnorozwojowe nastawione na wzmocnienie mięśni, wysmuklenie sylwetki, poprawienie krążenia i oddychania. Systematyczne uczęszczanie powoduje redukcję tkanki tłuszczowej, zwiększenie ruchomości stawów, odciążenie stawów kręgosłupa, a także zmniejszenie cellulitu. Forma zajęć jaką jest aqua aerobic powoduje najmniejsze obciążenie dla organizmu przy stosunkowo dużej liczbie spalanych kalorii, dlatego jest to forma bezpieczna dla osób starszych, z osteoporozą czy po przebytych urazach układu ruchu. Jest to niezwykle ciekawa forma gimnastyki w wodzie dla osób o zróżnicowanym poziomie sprawności fizycznej. Atrakcyjność zajęć zwiększa się przez wykorzystanie rozmaitych przyborów, do których zaliczamy: pasy wypornościowe, makarony, hantle, deseczki.

Do uczestnictwa w zajęciach nie są potrzebne umiejętności pływackie. To dobry trening szczególnie dla tych, którzy nie uprawiali przez dłuższy czas sportu, a chcą poprawić swoją kondycję fizyczną i samopoczucie.

Aqua_aerobic_2