czytelnia_slow_marzec_plus50

Stowarzyszenie Szukamy Polski i Akademia plus 50 zapraszają w pierwszy piątek marca o 17:00 do kawiarni „W Starym Kinie” na na pierwsze spotkanie z twórczością Jarosława Iwaszkiewcza.

Tym razem w klubie kochających książki rozmawiać będziemy o twórczości Jarosława Iwaszkiewicza – jednego z największych pisarzy polskich XX wieku. Każdy uczestnik Czytelni Słów może wybrać dowolny wiersz, opowiadanie, powieść lub fragment „Dzienników” Jarosława Iwaszkiewicza.

Po raz pierwszy z jednym pisarzem spotkamy się aż dwukrotnie w marcu i kwietniu. Przyczyna jest prosta, chcemy umożliwić naszym klubowiczom udział w uroczystości ogłoszenia i wręczenia Nagrody Literackiej im. W.Kazaneckiego, która zaplanowana jest na piątek 4 marca o 18:00 w Centrum im. L.Zamenhofa. O 17:00 spotkamy się zatem w gościnnym „Starym Kinie”, a na 18:00 pójdziemy wszyscy na spotkanie z najlepszym autorem 2015 roku w Białymstoku.

Są też korzyści takiej „podwójnej” Czytelni Słów. Twórczość Jarosława Iwaszkiewcza jest bardzo bogata, będziemy mieć zatem więcej czasu na jej lekturę. 4 marca żegnamy się też z kawiarnią „W Starym Kinie”, od kwietnia 2016 Czytelnia Słów przenosi się do nowej siedziby Książnicy Podlaskiej przy ul. Skłodowskiej-Curie 14 A (VI piętro).

Naszymi partnerami i fundatorami książek dla klubowiczów dalej zostają Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku, Polskie Radio Białystok i program Doroty Sokołowskiej „Czytamy książki” oraz Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei, które zadba o kawę, herbatę i ciasto.